Rastlinska odeja Radenskega polja je zelo pestra. Najvrednejši življenjski prostori so mokrotni travniki, ki omogočajo preživetje številnim ogroženim rastlinam, kot sta močvirska kukavica in močvirski svišč. Zaradi vrednih življenjskih prostorov in ogroženih vrst je Radensko polje uvrščeno v evropsko ekološko omrežje Natura 2000.
Slika v živo s Tabora Cerovo

odmevi logo

Navodila za dopisovalce

Cenik oglaševanja

Cenik novinarskega in ostalega dela

Rok za oddajo prispevkov in oglasov je 4. september 2017. Posredujete jih lahko na odmevi@grosuplje.si ali na grosupeljski.odmevi@gmail.com. Naslednja številka Grosupeljskih odmevov izide predvidoma 21. septembra.

 

DOSN 2015   2020   naslovnica

zlati kamen 2017

Mladim prijazna obcina logo

logo podlage2

cista krka

1. ŠOLSKI DAN 2017

Petek, 1. september 2017, je bil za številne družine zagotovo prav poseben dan oz. kot pravi župan dr. Peter Verlič, prazničen dan, toliko bolj za tiste, ki so kot starši svojega otroka v šolo pospremili prvič.

gallery1 gallery1 gallery1

gallery1 gallery1 gallery1

gallery1 gallery1 gallery1

 

Prvošolčke in njihove starše so tudi letos na vseh naših šolah, na Polici, v Št. Juriju, Šmarju – Sapu, Žalni, na Kopanju, pa v Brinju in na Tovarniški v Grosuplju, pozdravili župan dr. Peter Verlič, direktor občinske uprave mag. Dušan Hočevar, ravnateljice šol Natalija Kotar, Janja Zupančič in Pavlina Antolič, pa tudi pedagoške vodje šol in njihovi bodoči učitelji in učiteljice, starejši učenci pa so jim zapeli lepe, vesele pesmice, zaigrali igrice o Muci Copatarici, Piki Nogavički in druge, prav vsi prvošolke in prvošolci so ta dan prejeli tudi rumene rutice.

gallery1 gallery1 gallery1

gallery1 gallery1 gallery1

gallery1 gallery1 gallery1

gallery1 gallery1 gallery1

»Danes je en tak lep in nasmejan dan, ko se boste zagotovo imeli lepo, prijetno in nasploh čudovito,« je prvošolkam in prvošolcem ter njihovim staršem dejal župan dr. Peter Verlič ter jim zaželel lepo in uspešno šolsko leto. Zaupal jim je, da se sam še dobro spominja svojega prvega šolskega dne, pa tudi igrače, ki so mu jo ta dan podarili njegovi starši. In ker meni, da je prvi september skoraj kot novo leto, se mora ta dan tudi malo praznovati. Zato je staršem predlagal, da svojim prvošolčkom kupijo kakšno igračo, ki si jo ta dan zagotovo zaslužijo, je pa seveda lahko skromna. »Veste, kaj se bomo zmenili, čez 9 let na valeti mi jo boste pa pokazali, a prav,« pa je župan dejal prvošolčkom.

gallery1 gallery1 gallery1

gallery1 gallery1 gallery1

gallery1 gallery1 gallery1

gallery1 gallery1 gallery1

Župan je sicer o letošnjem prvem šolskem dnevu dejal, da je za občino Grosuplje zgodovinski dan, ki ga ne bomo pozabili. To je bil namreč tudi dan, ko smo na Polici slovesno otvorili čisto novo šolo, pa tudi dan, ko je na svojo samostojno pot stopila Osnovna šola Šmarje – Sap, nova tretja osnovna šola v naši občini. »Torej dan, ki se bo za osnovnošolstvo v Grosuplju zagotovo zapisal v zgodovino,« je dejal.

gallery1 gallery1 gallery1

gallery1 gallery1 gallery1

gallery1 gallery1 gallery1

gallery1 gallery1 gallery1

Video: Brane Petrovič

Občina Grosuplje
Taborska cesta 2, 1290 Grosuplje

© 2011 - 2016 Grosuplje, vse pravice pridržane. Izdelava Degriz.