Nahajate se:
Slovenska zastava slovesno zaplapolala na cerkvenem hribu v Grosupljem
Slovenska zastava slovesno zaplapolala na cerkvenem hribu v Grosupljem
22. 6. 2026
207
Ob prazniku Občine Grosuplje je včeraj v župnijski cerkvi sv. Mihaela potekala maša za domovino in občino, ki jo je daroval župnik Martin Golob. Pred začetkom svete maše je potekal tudi slovesen blagoslov slovenske zastave, ki je nato zaplapolala na novem drogu ob cerkvi na cerkvenem hribu v Grosupljem.
V letu, ko obeležujemo 35 let samostojne Republike Slovenije, ima ta simbolna pridobitev poseben pomen. V znak hvaležnosti za našo domovino bo slovenska zastava odslej vidna daleč naokrog ter bo ponosno predstavljala tako Slovenijo kot tudi Občino Grosuplje.
V Občini Grosuplje sicer na izpostavljenih mestih po krajevnih skupnostih že plapola več slovenskih zastav, nova zastava na cerkvenem hribu pa se pridružuje simbolom pripadnosti, povezanosti in spoštovanja do naše države.
Slovesnega dogodka so se udeležili župan Občine Grosuplje dr. Peter Verlič s soprogo Barbaro Tekavec Verlič, podžupana Janez Pintar s soprogo Marijo Mišmaš Pintar in Matjaž Trontelj s soprogo Mario Ano Slak Trontelj, direktorica občinske uprave Zdenka Grozde, občinske svetnice in svetniki, predsednice in predsedniki krajevnih skupnosti, številni drugi gostje ter občanke in občani.
Ob prazniku občine in bližajočem se dnevu državnosti je tako slovenska zastava na cerkvenem hribu v Grosupljem postala še en trajen simbol ponosa na našo domovino ter spoštovanja do vrednot, na katerih je bila pred petintridesetimi leti ustanovljena samostojna država Slovenija.
Fotografije in video: Brane Petrovič







